Stav produktů

Opravdu nad repasem uvažovat?
Máte pocit, že repasovaná technika je dostupná levněji, ale daň za cenu bude nízká kvalita a spolehlivost?
Je to přesně naopak, více o samotné repasi v našem článku „Repas, nemusím se bát?"

Zjednodušeně - pro repas vybíráme především ty nejkvalitnější modely výrobců Dell, HP, Lenovo. Jde o business řady velice často s původní cenou 50-100tis Kč. Tudíž, ačkoliv třeba mají už pár let provozu za sebou, mají na rozdíl od levných “plasťáků“ ještě spoustu let před sebou. :-)
Samotná repase nespočívá v opravě vážné závady, skládání několika nefunkčních notebooků do jednoho funkčního a podobně. Jde pouze o vyčištění, přeinstalování a provedení zátěžových testů, takové zařízení je pak připraveno k prodeji se zárukou. Případné drobné závady (typu vadný pevný disk, špatná klávesnice, atd.) jsou opraveny, ale kusy s vadnou základní deskou jsou využity pouze jako zdroj náhradních dílů.


Repasované produkty dělíme na tři kategorie

Kategorie rozlišují kosmetický stav produktů, nižší kategorie neznamená omezenou funkčnost.

Kategorie A - na první pohled stav nového kusu, naprosto minimální známky užívání (vyšší cena, ale perfektní stav)

Kategorie B - menší kosmetické nedostatky, známky běžného používání, oděrky, škrábance, oleštěné povrchy klávesy (nejlepší poměr cena - stav)

Kategorie C - větší množství nedostatků, které jsou přípustné na stavu B, ale současně na jednom kusu, oděrky, škrábance, drobné praskliny (cenově nejvýhodnější kusy)Cizojazyčné klávesnice + české vinylové přelepky
Jelikož v naprosté většině případů vybíráme profesionální řady notebooků s původními cenami i ke 100tis Kč, pochází takové kusy převážně ze zahraničí a nemají tak českou klávesnici (absence diakritiky), proto ke každému notebooku zdarma přikládáme kvalitní CZ vinylové přelepky pro případné dolepení těchto znaků.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz